Д-р Анджелика КОШЕРАДЗКА (Angelika Kosieradzka, angelika.kosieradzka@uw.edu.pl) е българистка, балканистка и полска изследователка към Института по западна и южна славистика към Варшавския университет. През 2021 г. защитава докторската си дисертация на тема „Пейзажът на социалистическия град като обект на българските художествени практики след 1989 г. Случаят София“ („Krajobraz socjalistycznego miasta jako przedmiot bułgarskich praktyk artystycznych po 1989 roku. Przypadek Sofii“). Автор е на културни и антропологични изследвания на пространството и на урбанистични изследвания, както и на студии, посветени на разбирането за славянството в съвременната култура.

Статии

Литературни репрезентации на мултикултурния Пловдив (Далеч от Толедо на Анжел Вагенщайн и Ангелски езици на Димитър Динев). // Славянски диалози, ХХ, 2023, 32.
Превод от полски: Димитрина Хамзе